Wiosna, ach, to Ty!

 Pierwszy Dzień Wiosny w Gimnazjum – 21.03. 2011

Dzień Wiosny, zwany potocznie Dniem Wagarowicza, świętowaliśmy radośnie i kolorowo. Postanowiliśmy go połączyć ze Świętem Irlandii, które przypada 17 marca. W tym dniu nasze gimnazjum przypominało łąkę usianą kolorowymi kwiatami i koniczynkami. Na gazetkach zostały powieszone plakaty o tematyce wiosennej i związanej z Dniem św. Patryka. Od rana grała muzyka, a chętni uczniowie mogli skosztować wiosennych wypieków, przygotowanych przez dziewczęta z kl. 2a: Asię, Karinę, Basię i Angelikę. Po korytarzach snuły się ciekawie ubrane postacie – bardzo zielone lub bardzo wiosenne.

Dzień ten obfitował w liczne konkursy. Od rana Jury, w skład którego wchodziły Pani Wicedyrektor Irena Zając, Pani pedagog Magdalena Latosińska i nasza szkolna higienistka Pani Jolanta Fic oceniało wiosenne dekoracje klas. Na pierwszych godzinach lekcyjnych odbył się też quiz z wiedzy o Irlandii.

Następnie na 4 lekcji wszyscy uczniowie mogli podziwiać paradę najciekawiej ubranych gimnazjalistów prezentujących zaprojektowane przez klasy kapelusze i T–shirty . Wesoły korowód został oceniony przez Jury, które rozstrzygnęło też pozostałe konkursy. A oto lista wyróżnionych:

1.     Konkurs na najpiękniej udekorowaną klasę – 1 miejsce sala nr 11 (kl. 3a), 2 miejsce – sala 10 (kl. 2a) oraz 3 miejsce sale 8 i 3 (klasy 1c i 2c)

2.     Konkurs klasowy na kapelusz przeznaczony na paradę – 1 miejsce kl. 1c, 2 miejsce – kl. 2a, 3 miejsce – kl. 1d

3.     Konkurs na najciekawszy projekt T–shirtu (tematyka wiosenna lub związana z Irlandią) – 1 miejsce – kl. 2a (Karina Stypczyńska), 2 miejsce – kl. 1b (Ewelina Piasecka), 3 miejsce – kl. 1a (Joanna Breś)

4.     Konkursy na najciekawiej ubraną postać – „Najbardziej zielona postać” – Magdalena Piętka oraz Marta Kaczałka

5.     Konkurs „Wiosenne wcielenie gimnazjalisty”, który wygrała Małgorzata Król

6.     Quiz z wiedzy o Irlandii – wygrała kl. 3a, 2 miejsce – kl. 2, 3 miejsce – kl. 2a

7.     Konkurs na kartkę elektroniczną – wyróżnienie uzyskała Paulina Zawitaj i Kamil Ronka.

Po rozstrzygnięciu konkursów można było zrobić sobie zdjęcia z irlandzkim krasnalem, następne przeszliśmy do Oazy na towarzyski mecz siatkówki między nauczycielami i uczniami. Grono nauczycielskie reprezentowały panie: Izabella Malicka, Anetta Szarzyńska, Dorota Frąckowiak i Małgorzata Narożna i panowie – Hubert Nowicki i Marcin Banaszak. W uczniowskim zespole zagrali: Filip Toś, Marcin Sobieraj, Kamil Rychlewski, Marcin Buszkiewicz, Aleksander Wieczorkiewicz oraz Piotr Chomicz. Uczniowie mogli się dosłownie odegrać na nauczycielach, bo wygrali aż 3:0. Gratulujemy! J

Dzień zakończył się wiosennymi lekcjami, na których nikt nie śmiał wywołać do odpowiedzi. Nad organizacją tego dnia czuwał Samorząd Uczniowski z paniami: Danutą Gulczyńską – Halik, Izabellą Malicką, Anną Żurawską oraz wszyscy wychowawcy.

Czyż nie było fajnie w tym dniu w naszym gimnazjum? Lepiej niż w domu przed komputerem czy telewizorem!

A.Ż.