Rekolekcje szkolne 26 – 28 marca 2012 r.

Rekolekcje to czas poświęcony samemu Bogu, czas w którym chcemy zastanowić się nad własnym życiem, by to co dobre utrwalać, a ze złem, grzechem i własnymi wadami walczyć; to czas wytężonej modlitwy, by być jeszcze bliżej samego Boga; to czas spotkania z Bogiem, by stać się Jego przyjacielem.

W tym roku ścieżkami wiary prowadził nas o. Romuald Szuk (o. szensztacki z Józefowa k/Warszawy). Pokazał, jak nasza osobowość może wpływać na osobiste relacje z Bogiem i drugim człowiekiem. Ukazał również bogactwo i piękno różnorodności darów i talentów, jakimi zostaliśmy przez Boga obdarowani. Przedstawił kilku znanych ludzi, którzy nie nie wstydzą się Jezusa. Bo prawdziwa wiara, to dawanie świadectwa, obwieszczanie całemu światu Tego, który jest naszym Zbawicielem. My zaś przez projekcję filmu przedstawiającego postać o. Eleuteriusza Klimczaka - misjonarza pracującego w Kongo, poznaliśmy, że Kościół to nie tylko nasza parafia, ale również wszyscy ochrzczeni i wyznający wiarę w Jezusa. Na podstawie obejrzanego filmu odbył się konkurs szkolny.

Nasze przygotowanie do Drogi Krzyżowej odbyło się przez plastyczne wykonanie stacji. Wykonane prace miały nam pomóc wyobrazić sobie poszczególne stacje. Drogę Krzyżową odprawiliśmy ostatniego dnia rekolekcji w czasie pieszej pielgrzymki do Borówca. Proboszcz parafii – ks. Grzegorz Gałkowski, poprowadził dla nas ową drogę, następnie odprawił Mszę św. w intencji całej społeczności szkolnej. Po strawie duchowej, nadszedł czas na wzmocnienie sił fizycznych. Przy ognisku mogliśmy usmażyć kiełbaski. Zaś w ramach deseru gospodarz parafii uraczył nas ciastem.

Niech święty czas rekolekcji wielkopostnych przemieni nasze serca, by Chrystus żył w nich każdego dnia, by nas prowadził, by był dla nas wzorem świętości.

Ł.K.

TEGOROCZNE REKOLEKCJE W NASZYM GIMNAZJUM

piórem uczniów: