Biała szkoła w Murzasichle

Już po raz trzeci uczniowie Gimnazjum w Kórniku w pierwszych tygodniach stycznia wyjechali na Zimową Szkołę do Murzasichle, uczyć się i doskonalić jazdę na nartach. Codziennie młodzież brała udział w zajęciach z narciarstwa zjazdowego. Na początku zdobywali trzystumetrową górkę i doskonalili umiejętności poruszania się wyciągiem orczykowym, następnie poznane umiejętności sprawdzali na stoku o wysokości 1200 metrów w Małym Cichym.  Na zakończenie turnusu wszyscy uczestnicy wyjazdu zdawali test umiejętności zjazdowych.

Poza zajęciami narciarskimi uczniowie mieli zajęcia praktyczne z samoobrony, zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz teorię strzelectwa sportowego. W czasie wolnym od zajęć planowanych uczniowie zwiedzali Zakopane oraz brali udział w zajęciach rekreacyjnych  w „Aqua Parku” w Zakopanem i na termach w Szaflarach.

Wielkie podziękowania należą się zespołowi nauczycieli wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu przy ulicy Świerkowej, którzy włączyli grupę naszej młodzieży do swej oferty oraz otoczyli fachową i życzliwą opieką. Dzięki tej inicjatywie wielu naszych uczniów nauczyło się jeździć na nartach oraz zapoznało się ofertą klas policyjnych i sportowo-obronnych Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu.

A.     Paprocka      

MURZASICHLE 2012
       
       
       
       
MURZASICHLE 2011
       
       
       
       
       
MURZASICHLE 2009