SPOTKANIE Z PISARKĄ EWĄ NOWAK

25 maja 2012 w Bibliotece Publicznej w Kórniku odbyło się spotkanie z pisarką Ewą Nowak, autorką m.in. takich książek jak: „Wszystko, tylko nie mięta” czy „Bardzo biała wrona”, znaną także z publikacji w młodzieżowych pismach "Cogito", "Victor Gimnazjalista", "Victor Junior", "Magazyn 13-tka". Autorka w swoich książkach opisuje przede wszystkim problemy nastolatków.

 Spotkanie było prowadzone w bardzo miłej atmosferze. Każdy mógł zadać pytanie pisarce, która od pierwszej chwili nawiązała z uczestnikami kapitalny kontakt. Dzięki pytaniom o książki, dowiedzieliśmy się bardzo dużo o samej autorce. To bardzo otwarta, miła, pracowita, z dużym poczuciem humoru i wiedzą o życiu osoba. Bardzo śmieszna była jej opowieść o psie Anusie i jego właścicielu, która stanowiła inspirację do napisania książki pt. „Krzywe 10”. Z kolei „Yellow Bahama w prążki” powstała z poczucia winy autorki wobec wydawnictwa.

Pisarka opowiedziała nam, skąd czerpie pomysły na książki, których bohaterów ze swoich powieści darzy sympatia, a których nie, ale przede wszystkim zachęciła do czytania książek i pracy nad sobą „w trafianiu w środek tarczy”. Wszyscy byliśmy zauroczeni tym spotkaniem. Od razu zajrzeliśmy do biblioteki, by wypożyczyć książki jej autorstwa. To spotkanie jest godne zapamiętania, a książki Ewy Nowak warte polecenia.

 

Julia Łabudek, Daria Dyczak,

Julia Stefaniak, Monika Maciejewska