Festiwal Języka Angielskiego w Kórniku - po raz trzeci!

Już po raz trzeci młodzież z czterech gimnazjów wzięła udział w  Festiwalu Języka Angielskiego organizowanym przez Kórnickie Gimnazjum. Młodzi ludzie rywalizowali w czterech konkurencjach: piosenka, wiersz, scenka rodzajowa oraz krótki film zachęcający do nauki języka angielskiego. We wszystkich kategoriach gimnazjaliści wykazali się  bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.

Na Festiwal przyjechali gimnazjaliści z Robakowa z Elżbietą Drótkowską-Klessa, młodzież z Rogalina z Katarzyną Kondziela oraz po raz pierwszy przedstawiciele  z Gimnazjum nr 1 z Puszczykowa z panią Katarzyną Mroczek. Nasze Gimnazjum Kórnickie reprezentowała młodzież wraz z nauczycielkami j.angielskiego i jednocześnie organizatorkami całego przed-sięwzięcia: Martą Kwietniewską-Svarth oraz Anną Żurawską.

Festiwal uroczyście  zainaugurowała pani dyrektor Irena Zając. Atmosfera była wspaniała, gimnazjaliści nie tylko konkurowali ze sobą, ale przede wszystkim mieli możliwość poznania się, pochwalenia się językiem angielskim oraz pokazania swych talentów scenicznych.

 

W pierwszej kategorii dużym profesjonalizmem wykazała sie Anna Małecka z Kórnika, na drugim miejscu znalazł się roztańczony duet Zuzanna Frąckowiak oraz Ada Przybył również z Kórnika, a na trzecim Jacek    Wróbel   oraz Stanisław Bartmiński z Rogalina, którzy wspaniale rozbawili publiczność.   Trzecie  miejsce zajęła również Joanna Breś z naszego gimnazjum, której akompaniowała Paulina Zawitaj.

W konkurencji wiersz bezkonkurencyjny okazał się Stanisław Bartmiński, laureat z zeszłego roku. Kolejno 2 miejsce zajęła Pula Frąckowiak z Kórnika. Na trzecim miejscu znaleźli się uczennica z Kórnika - Oliwia Ratajczak oraz uczeń z Rogalina - Łukasz  Konieczny.

 

Scenki rodzajowe, jak zawsze, najbardziej rozbawiły publiczność. Gimnazjaliści wykazali się talentem scenicznym, pokazując w nowej odsłonie Czerwonego Kapturka, napad na sklep, wizytę u wróżki czy program Top Model. Jury przyznało 1. miejsce w tej kategorii grupie teatralnej z Rogalina, 2. miejsce - gimnazjalistkom z Kórnika. Brawo nasze dziewczyny, czyli Justyna Barczak, Dominika Robak oraz Agnieszka Pelczyk!  3. miejsce  przyznano grupie z Robakowa.

 

Ostatnia, nowa w tym roku konkurencja, okazała się strzałem w dziesiątkę. Młodzież miała przygotować krótki film-reklamę zachęcającą do nauki języka angielskiego.  Okazało sie to znacznie ciekawsze niż prezentacja multimedialna. Oryginalny pomysł ,,ciemnego tunelu" zyskał najwięcej głosów Jury. Zaprezentowała go młodzież z Robakowa.  Drugie miejsce zdobył duet z Puszczykowa, natomiast na 3 miejscu nagrodzono Andżelikę Nowak, Klaudię Genke oraz Joannę Król - nasze gimnazjalistki.

Na końcu wszyscy zwycięzcy zostali obdarowani wspaniałymi nagrodami, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i wyruszyliśmy do Bnina na pizzę. Naprawdę fajnie sie wszyscy bawiliśmy!  English is cool!