SZKOLNE KOŁO TEATRALNE w listopadzie 2011 r.

 

W ramach realizacji grantu przyznanego na rok 2011 zostały zorganizowane dwa wyjazdy do poznańskich teatrów. Kiedy i gdzie artystyczne emocje przeżywali uczniowie Gimnazjum w Kórniku wyjaśnią poniżej podane krótkie sprawozdania uczestniczek.

 

 

Dnia 8 listopada br. uczniowie należący do szkolnego koła teatralnego wraz z jego prowadzącą panią Anną Paprocką oraz panią Hanną Borsut pojechali do Teatru Nowego w Poznaniu, aby obejrzeć spektakl pt. „Mary Stuart”. Przedstawienie podobało się wszystkim. W pamięć zapadły nam niesamowite dialogi oraz niewyobrażalne zdolności aktorów. Dodatkową przyjemnością było też zobaczenie na żywo osób znanych z ekranu telewizji. Wszyscy czekamy na kolejny wyjazd do teatru i na równie świetne przedstawienie!

Zuza F.

 

 

Dnia 15 listopada 2011 razem z panią A.Paprocką i panią H.Borsut  pojechaliśmy do Teatru Polskiego na przedstawienie pt. ”Alicja?”.

            „Alicja?” to spektakl o kobiecie i wyobrażeniach na temat kobiecości. Przedstawienie zostało zainspirowane „Alicją w krainie czarów” i Alicją „po drugiej stronie lustra” Lewisa Carrolla. Autorzy powołują do życia zupełnie nowy, rządzący się własnymi prawami świat; dzieje się tak za pomocą odrealnionej plastyki, ekspresywnego aktorstwa, ciągłego dialogu z lalkami, muzyką i przestrzenią, które stają się podmiotami spektaklu na równi z jego ludzkimi bohaterami.

            Teatr jak i aktorzy wywarli na nas duże wrażenie. Wyjazd bardzo nam się podobał i mamy nadzieję na więcej …

Magda Ż.