Święto Pań

Święto Pań miało w tym roku nieco inną oprawę niż zazwyczaj. Połączone zostało z Dniem Otwartej Szkoły, co umożliwiło Rodzicom, a zwłaszcza Mamom, które otrzymały szczególne zaproszenie, prowadzenie rozmów z nauczycielami o postępach dzieci w świątecznej atmosferze, przy kawie i ciastku…

 

Tego samego dnia miało miejsce zakończenie projektu z biologii „Jedz zdrowo- żyj dłużej”, który był realizowany w ramach programu „Bądźmy zdrowi- wiemy, więc działamy”.

W projekcie uczestniczyło 27 uczniów klas II i III.

Prace nad projektem trwały od października 2011 r. do marca 2012 r. Jako wprowadzenie do projektu wszyscy uczniowie gimnazjum wypełniali ankietę na temat swoich nawyków żywieniowych. Wyniki zostały opracowane w formie diagramów.

ZOBACZ WYNIKI ANKIETY ->

 

Uczniowie zapoznali się i opracowali zagadnienia obejmujące:

- piramidę zdrowego odżywiania,

- choroby wynikające z błędów żywieniowych,

- rodzaje diet oraz plusy i minusy ich stosowania,

- co to jest GDA, szukanie produktów zawierających taka informację oraz opisanie znaczenia tej informacji dla konsumenta,

- analiza wybranych produktów spożywczych pod katem co jest w nich szkodliwe a  co zdrowe,

- co to jest BMI? – akcja: zważ się , zmierz się, oblicz swoje BMI.

- przygotowane zostały ulotki zawierające podstawowe zalecenia zdrowej diety.

Podsumowanie projektu odbyło się 07 marca 2012 r. w ramach szkolnej imprezy pt. „Spotkania dla Pań”, na którą zostały zaproszone mamy uczniów. Została przygotowana wystawa prac uczniów stworzonych w ramach realizacji projektu oraz wykonane zostały sałatki owocowe, warzywne itd. Do akcji przygotowywania poczęstunku włączyły się także wszystkie klasy przynosząc ciasto i sałatki.

Wszyscy, którzy się zjawili mogli skosztować różnych zdrowych smakołyków.

 

opiekun projektu Justyna Wagner