Dzień Patrona

 

Minęła kolejna, już 159-ta, rocznica urodzin Władysława hrabiego Zamoyskiego – patrona naszego Gimnazjum. Jak co roku uczciliśmy ten dzień. Rozpoczęliśmy go przemarszem ulicami Kórnika w kierunku Kościoła Parafialnego. Uczestniczyliśmy we Mszy Św., po powrocie do szkoły dla klas 1 i 2 odbyły się konkursy wiedzy o życiu i działalności hr. Zamoyskiego, które przygotowała p. Magdalena Wytrzyszczak.

Klasy 3 miały możliwość obejrzenia filmu pt. „Władysław hrabia Zamoyski. Pan z Wielkopolski. Władca Tatr”. Zajęcia te przygotowała p. Anna Paprocka przy współudziale Kórnickiego Stowarzyszenia im. Władysława hr. Zamoyskiego. Uczniowie 3 klas brali udział w konkursie z treści prezentowanego filmu.

 

 Wyniki konkursów:

Klasy 1

I miejsce – Magdalena Zimniak i Jan Buszkiewicz kl 1e

II miejsce – Wiktoria Łęcka i Dagmara Runowska kl 1a

III miejsce – Aleksandra Organiściak i Bartosz Wójkiewicz kl 1c

 

Klasy 2

I miejsce – Karolina Hołderna i Martyna Stępa kl 2d

II miejsce – Mikołaj Zieliński i Mateusz Gatny kl 2d

III miejsce – Olga Rozmiarek-Paterak i Agata Rajkowska kl 2a

 

Klasy 3

I miejsce – Maria Michalak kl 3b

II miejsce – Patrycja Litka kl 3b, Wirginia Piątek kl 3b

III miejsce – Sandra Frąckowiak k3b, Adam Sowiński kl 3b, Mikołaj Przepióra kl 3b, Weronika Antkowiak kl 2a, Zuzanna Szpak kl 3b, Karolina Piec kl 3b, Adam Koszałka kl 3b

Zwycięzcy spośród klas drugich i trzecich oraz 2 zespół z klas trzecich otrzymali nagrodę w postaci wycieczki do Zakopanego ufundowanej przez Kórnickie Stowarzyszenie im. Władysława hr. Zamoyskiego. Uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą i odwagą. Gratulujemy wszystkim serdecznie!

Podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu konkursów należą się dziewczętom z klasy 3a: Weronice Jarnut, Asi Breś, Agnieszce Pelczyk i Oliwii Ratajczak oraz z klasy 3b: Marcie Pelczyk i Oli Bartkowiak.

M.W.

 

Komisja konkursowa przy pracy

Prowadzące Ola Bartkowiak i Marta Pelczyk

Publiczność Publiczność
Publiczność Prowadzące Agnieszka Pelczyk i Weronika Jarnut
Zmagania konkursowe Ogłoszenie wyników
Gratulacje dla zwycięzców Zwycięzcy z klas drugich
Zwycięzcy z klas drugich Zwycięzcy z klas pierwszych