Dzień Języków Obcych

w kórnickim Gimnazjum

20.03.2013 r.

 

20 marca po raz kolejny odbył się w naszej szkole  Dzień Języków Obcych. Tym razem uczniowie odbyli podróż między miastami świata. Głównym celem Dnia Języków Obcych było uświadomienie uczniom, jak wielką rolę w dzisiejszym świecie odgrywa znajomość języków obcych.  Posługiwanie się językami obcymi  jest naszym oknem na świat. Dzięki nim z łatwością nawiązujemy kontakty z obcoktajowcami, podróżujemy, poznajemy kulturę i tradycję obcą, rozumiemy literaturę i muzykę, mamy możliwość nauki i pracy za granicą.

Nasza podróż zaczęła się od obejrzenia prezentacji multimedialnych o kilku miastach świata. Następnie uczniowie zostali podzielenii na kilkuosobowe grupy i konkurowali ze sobą w sześciu konkurencjach, udzielając odpowiedzi w języku angielskim oraz niemieckim.

Konkurencje polegały m.in. na odgadnięciu,  w jakim państwie znajdują się zaprezentowane miasta, do jakich miast należą przedstawione zabytki, z jakich krajów/ miast pochodzą podane znane osoby.  W innych konkurencjach uczniowie zmagali się z tzw. „łamańcami językowymi” oraz odgadywali z jakich państw pochodzą dane patrawy.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni. Forma warsztatowa naszego Dnia Języków Obcych pokazała, że gimnazjaliści potrafią współpracować, dzielić się swoją wiedzą i świetnie się przy tym bawić.

Marta Kwietniewska-Svarth