IV Festiwal Języka Angielskiego w Kórniku

PRZEPIS NA ANGIELSKI

Język angielski w scence rodzajowej ze śmiechem, na słodko w kuchni, rockowo w piosence i lirycznie w wierszu. Kórnickie Gimnazjum już po raz czwarty było gospodarzem Festiwalu Języka Angielskiego. Impreza zgromadziła blisko dziewięćdziesiąt osób. Zmagania językowe trwały pięć godzin i zakończyły się wręczeniem nagród dla zwycięzców i kulinarnie - wyjściem wszystkich uczestników na wspólną pizzę.

Festiwal rozwija się. W tym roku przyjechała do Kórnika młodzież z siedmiu szkół wraz z 10 opiekunami. Wszyscy  dobrze się bawili. To dla młodych ludzi  doskonała okazja, aby współpracować w grupie przy realizacji konkursowych projektów i rozwijać umiejętności językowe.

W IV Festiwalu Języka Angielskiego w Kórniku wzięli udział nauczyciele języka angielskiego wraz z młodzieżą z gimnazjów z : Rogalina, Daszewic, Robakowa, Tulec, z Gimnazjum nr 1 z Puszczykowa, Kleszczewa i Kórnika. Młodzież konkurowała w czterech kategoriach: piosenka, wiersz, scenka rodzajowa oraz film przedstawiający program kulinarny. Uczestnicy musieli wykazać się dobrą znajomością angielskiego, odpowiednią wymową a przede wszystkim – pomysłowością.

Impreza zakończyła się wręczeniem nagród, wśród których można wymienić pendrivy, słuchawki do mp4, plecaki, apaszki, koszulki, portfeliki, bransoletki, słowniki, readersy i inne. Festiwal zakończył się  wspólnym biesiadowaniem.

Festiwal odbył się 6 czerwca 2013 w Kórniku. Impreza została zorganizowana dzięki finansowej pomocy Urzędu Miasta i Gminy Kórnik, uprzejmości miejscowej straży pożarnej, która udostępniła salę oraz wsparciu Pani Marzeny Dominiak - Dyrektor Gimnazjum w Kórniku. Nad przygotowaniami i przebiegiem Festiwalu czuwały panie  Marta Kwietniewska – Svarth i Anna Żurawska

Wśród osób nagrodzonych z naszego gimnazjum są:

W kategorii – piosenka: II miejsce  Joanna Breś wraz z zespołem Dawid Urbowicz (gitara), Maria Michalak (pianino)

W kategorii wiersz: III miejsce-  Maria Michalak,  Barbara Filipiak

W kategorii scenka: I miejsce „Got talent” – zespół z Kórnika w składzie: Małgorzata Kroczyńska, Michalina Kalinowska, Martyna Kuberacka, Wiktoria Szafrańska, Jakub Kozera.