Święto Pań w Gimnazjum w Kórniku

                Każdy rok składa się ze zwyczajnych, szarych dni, jednak wśród nich znajduje się kilka wyjątkowych uroczystości. Jedną z nich jest obchodzone corocznie  w marcu w Kórnickim Gimnazjum  Święto Pań.

                Mężczyzn i kobiety dzieli ogromna przepaść, którą wypełniają zróżnicowane zainteresowania oraz niepogodzone poglądy i przekonania. Kobiety często narzekają na mężczyzn, a mężczyźni na kobiety.... No cóż, taka jest kolej rzeczy... Czasem my gimnazjalistki  narzekamy na naszych chłopców i  wydawać by się mogło, że w ich zakręceniu wokół gier komputerowych i piłki nożnej, zapomną o naszym wyjątkowym święcie. 7 marca czekała nas jednak niespodzianka. Nasi dżentelmeni wzięli sobie za punkt honoru umilenie nam naszego wyjątkowego dnia  i by tego dokonać zorganizowali dla nas małą uroczystość! Wśród gości były nasze ukochane mamy, ciocie, babcie oraz dziewczyny z gimnazjum.

                Najpierw na scenę wkroczyła para prowadząca Krystian Galiński – nasz świetny mówca i recytator oraz  Marta Kaźmierczak, która dała piękny  koncert na pianinie. Talentem muzycznym wykazały się śpiewające solistki i zespoły, wśród nich Patrycja Pudysiak, Kinga Jędrzejczak, Maria Duszczak, Agnieszka Wlazły, Magda Zimniak, Martyna Michalska, Joanna Brylewska oraz Kajetan Tomczak. Po korytarzu biegały radosne i melodyjne dźwięki interesujących piosenek  oraz ciekawych utworów. Nasza szkoła jest pełna utalentowanych muzyków, na których czeka wielka przyszłość.

                Nie zabrakło również śmiechu  wywołanego 2 etiudami teatru absurdalnego ,,Zielona Gęś” w wykonaniu kl. 2e. Przez kilka minut na scenie królował zgłodniały Adam wraz z obojętną Ewą oraz zakochana Hermenegilda i oziębły Gżegżółka.  Następnie na scenę wkroczył boys band z 3b. Chłopcy zaśpiewali piosenkę Miley Cyrus "Wrecking Ball". Ci młodzi wykonawcy podbili serca zgromadzonych na sali pań i spowodowali poruszenie wśród widowni. Czuwajcie moje drogie panie, bo nie znacie dnia ani godziny, kiedy do sklepów trafi ich pierwsza płyta!

Nadszedł czas dla utalentowanych sportowców. Niektórzy, jak Kamil Jałoszyński, igrając z losem, utrzymywali równowagę na "latającej" desce. Damy omdlewały z zachwytu! Inni jak Jakub Łuczak z prędkością światła przekładali piłkę między swoimi dłońmi oraz wykonywali różne ciekawe triki i sztuczki z jej udziałem. Mogłyśmy również podziwiać mistrza w układaniu kostki Rubika, na żywo!!!! W ciągu niespełna 2 minut Wojtek  Król ułożył cztery kostki Rubika! Jego palce tańczyły na powierzchni kolorowych kwadracików, odnajdując każdemu jego zaginioną partnerkę.  Omińmy fakt, że niektórzy z nas nie umieją ułożyć nawet jednej strony owej kostki.

Poszczególne klasy   stanęły na wysokości zadania, przygotowując stoły z ciastami, owocami i sałatkami. Panie mogły skosztować tych pyszności.  Wszyscy występujący  sprawili, że tegoroczne Święto Pań pozostanie na zawsze niezapomniane! Dziękujemy wam kochani!

                                                                                                                                          Magdalena Zimniak

Fot. Michalina Kalinowska