V Festiwal
Języka Angielskiego w Kórniku

Już po raz piąty jubileuszowy młodzież z Robakowa, Puszczykowa, Rogalina, Daszewic i Kórnika uczestniczyła w Festiwalu Języka Angielskiego, którego organizatorem jest Kórnickie Gimnazjum im. Władysława hr. Zamoyskiego. Utalentowani gimnazjaliści współzawodniczyli w 4 konkurencjach: piosenka, wiersz, scenka rodzajowa i film. Wszystkie konkurencje odbywały się oczywiście w języku angielskim w sali OSP w Kórniku.

W skład jury wchodzili nauczyciele języka angielskiego: Elżbieta Drótkowska-Klessa, Katarzyna Mroczek, Katarzyna Kondziela, Beata Sokołowska, Justyna Książek, Monika Kuświk oraz Dorota Wysz z wyd. MacMillan. Specjalnym gościem na festiwalu był Fernando Eslava Santucci – nauczyciel języka angielskiego z Brazylii, z którym młodzież mogła w przerwach porozmawiać po angielsku. Nad wszystkim czuwała Anna Żurawska – nauczycielka języka angielskiego z kórnickiego gimnazjum i organizatorka festiwalu.

Po uroczystym otwarciu   imprezy przez panią dyrektor Marzenę Dominiak, gimnazjaliści rozpoczęli rywalizację w kategorii piosenka. Konkurencja była ogromna, bo wystartowało 16 osób. Niekwestionowaną zwyciężczynią okazała się Maria Duszczak z Kórnika, która wykonała piosenkę Help the people. Drugie miejsce zajęła Julia Vogt z Rogalina, natomiast 3 miejsce zostało przyznane Kindze Jędrzejczak oraz zespołowi z Puszczykowa – Mai, Zuzannie i Nicole. Jury zdecydowało też o wyróżnieniu Katarzyny Stelmach z Puszczykowa i Patrycji Pudysiak z Kórnika.

W drugiej kategorii - wiersz uczniowie musieli wykazać się doskonałą znajomością tekstu, piękną wymową oraz interpretacją wiersza. Pierwsze miejsce zdobyła Olga Sznura z Robakowa, drugie - Maja Szklarska z Puszczykowa, trzecie – Iza Witkowska z Daszewic oraz Natalia Jaskulska z Rogalina.

Kolejna konkurencja wymagała najwięcej wysiłku od gimnazjalistów. W scence rodzajowej najlepiej zaprezentował się zespół z Robakowa - Sara Pytlewska, Jakub Ciszewski i Szymon Paterski, pokazując zabawny skecz o biurze podróży, oferującym ciekawe propozycje na wakacje.

Drugie miejsce uzyskał zespół z Kórnika: Magdalena Zimniak, Zuzanna Schlecht, Jan Buszkiewicz, Kajetan Tomczak, Agnieszka Włazły, Maria Duszczak, który pokazał ”Project Runaway”. Na trzecim miejscu  uplasowało się również kórnickie gimnazjum w składzie Joanna Brylewska, Magdalena Cychnerska, Marta Kaźmierczak, Magdalena Marczak i Patrycja Pudysiak. Dziewczyny pokazały w nowej odsłonie bajkę Czerwony Kapturek, w której nie dziewczynka, ale wilk okazuje się dobry i uczynny.

W ostatniej kategorii – film gimnazjaliści mieli za zadanie przedstawić w oryginalny sposób swoją szkołę. Za najciekawszy jury uznało film Julii Chałdaś i Karoliny Krzyżańskiej z Puszczykowa, na drugim miejscu  uplasował się film z Kórnika w wykonaniu Nikodema Wojciechowskiego i Aleksandry Zydroń, na trzecim - prezentacja Magdy Kaźmierczak i Natalii Kubackiej z Daszewic.

Mimo rywalizacji atmosfera festiwalu była wspaniała, a jej uwieńczeniem było wspólne pamiątkowe zdjęcie i pyszna pizza w restauracji Ventus.  Do zobaczenia za rok!