Szkolne jasełka

Wigilia Bożego Narodzenia nie jest świętem, ale w polskiej obyczajowości i tradycji jest dniem obchodzonym świątecznie i powszechnie uważanym za najbardziej rodzinny dzień w roku. Wieczerza wigilijna rozpoczyna się wraz z „pierwszą gwiazdką na niebie”. Jest to symboliczne nawiązanie do Gwiazdy Betlejemskiej zwiastującej narodziny Jezusa, którą według Biblii na wschodniej stronie nieba ujrzeli Trzej Królowie.

W naszej szkole, jak co roku, też chcemy stworzyć taki świąteczny nastrój. Możemy również spotkać się przy wspólnym posiłku i przełamać opłatkiem z kolegami w swoich klasach, z nauczycielami i pracownikami szkoły, obdarować się prezentami. W budowaniu świątecznej atmosfery pomagają nam jasełka. Już po raz trzeci mieliśmy okazję „na wesoło” przypomnieć sobie jak to wszystko się zaczęło. Chętni uczniowie i nauczyciele wspólnie przygotowali krótkie przedstawienie, które wyreżyserowała p. Aleksandra Młynarz. Towarzyszyły nam przygotowywane przez p. Aleksandrę Szymkowiak dziewczęta śpiewające kolędy.

Na koniec p. dyr. Marzena Dominiak złożyła wszystkim życzenia spokojnych radosnych i rodzinnych Świąt oraz pogratulowała zwycięzcom konkursu na najlepszy gif animowany o tematyce świątecznej.

M.W.

 

  I MIEJSCE W KONKURSIE NA GIF ANIMOWANY - PRACA MAGDY MARCZAK Z KL. 1C

 II MIEJSCE W KONKURSIE NA GIF ANIMOWANY - PRACA WIKTORII ZIELSKIEJ Z KL. 2D

III MIEJSCE W KONKURSIE NA GIF ANIMOWANY - PRACA PIOTRA BACHÓR Z KL. 1E