Podaj psiakom łapę

„Tak niezauważalny… Niepotrzebny… Żyje przeszłością i nikt nie wie o jego istnieniu. Bezdomny pies. Nikt nie poświęci dla niego kawałka chleba ani minuty…

Między jednym oddechem a drugim jego oczy skierowane są w stronę Twojej twarzy. Z podkulonym ogonem szuka swojego wybawiciela. On nie potrzebuje eleganckiego posłania ani wyszukanych smakołyków – tylko trochę miłości jakiej mu nie dasz.”(www.schronisko.radom.pl)

 

Ludzie często gardzą bezdomnymi psami, nie interesują się co dzieje się ze schroniskowymi zwierzakami. One są daleko wyrzucone poza obręb miejskiej aglomeracji. Niektórzy nawet nie wiedzą, że takie miejsca są, czasami w pobliskiej miejscowości.

Nasze Gimnazjum zaangażowało się w pomoc najbliższemu nam schronisku w Gaju k/Śremu. Tam trafiają czworonogi znalezione na terenie naszej gminy, więc staramy się im pomagać.

Już od dwóch lat w naszej szkole prowadzimy akcję pomocy Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Gaju. Nasza działalność ma charakter wolontariatu. Prowadzimy zbiórki karmy, smyczy, legowisk, koców itp. Zebrane produkty zawozimy do schroniska, ale na tym nie kończy się nasza pomoc. Kiedy tylko się tam udamy, zabieramy tamtejsze psiaki na spacery, bawimy się z nimi. Nie straszna nam pogoda – deszcz czy śnieg, błoto… Często wracamy z takich przechadzek (i my i psiaki) ubrudzeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci. Chociaż w ten sposób możemy pomóc! Zachęcamy do włączenia się do naszej akcji Podaj psiakom łapę!

 M.W.