Festiwal Języka Angielskiego
w Kórniku

Festiwal Języka Angielskiego  to coroczna impreza, podczas której utalentowani językowo uczniowie występują w czterech konkurencjach: piosenka, wiersz, scenka rodzajowa i film. To dla młodych ludzi  wspaniała okazja, by pochwalić się umiejętnościami komunikowania się w języku angielskim, piękną wymową oraz zacięciem aktorskim czy warsztatem filmowym. Dla nauczycieli języka angielskiego zaś  to możliwość wymiany doświadczeń i współpracy.

 Festiwal odbył się 28 maja 2015 r. po raz szósty, a głównym  organizatorem było Gimnazjum im. Władysława hr. Zamoyskiego  w Kórniku – panie Monika Kuświk oraz Anna Żurawska. Festiwal mógł się odbyć dzięki  wsparciu Rady Rodziców działającej przy kórnickim gimnazjum oraz dzięki grantowi na dodatkowe pozalekcyjne działania z Urzędu Miasta i Gminy Kórnik.

Wśród zaproszonych gości pojawiła się ekipa z Gimnazjum z Rogalina z panią Katarzyną Kondzielą, pani Katarzyna Mroczek wraz z uczniami z Gimnazjum nr 1 w Puszczykowie. Z gimnazjum z Robakowa przyjechała pani Milena Werner z młodzieżą. W jury zasiadali nauczyciele ze wszystkich szkół oraz pani Roksana Kisilewicz z wydawnictwa Pearson. Na Festiwalu obecni byli uczniowie z Niemiec, którzy  akurat w tym czasie uczestniczyli w wymianie polsko - niemieckiej w Gimnazjum w Kórniku. Atmosfera na festiwalu była fantastyczna, mimo lekkiego stresu, którzy przeżywali występujący gimnazjaliści.

W pierwszej konkurencji – piosence w języku angielskim wygrała Julia Vogt z Rogalina, która również grała pięknie na klawiszach oraz zespół przebojowych  3 dziewcząt  z Puszczykowa – Zuzanna Standar, Nikole Huderek oraz Maja Szklarska. Drugie miejsce uzyskały solistki z Kórnika – przejmujące Maria Duszczak i  Patrycja Pudysiak.  Natomiast na trzecim miejscu znalazła się utalentowana wokalnie Patrycja Ochowiak z Robakowa.

W następnej kategorii – wiersz bezkonkurencyjny okazał się Krystian Galiński z Kórnika, drugie miejsce zajęła Magdalena Zimniak również z kórnickiego gimnazjum, a trzecie Wiktoria Nowak z Robakowa.

W scenkach rodzajowych pojawił się humor oraz znakomite aktorskie zacięcie. Wygrała grupa teatralna z Kórnika w scence „Magda Gessler- revolutionary cooking” , w której wystąpili: Marta Kaźmierczak, Magda Cychnerska, Magda Marczak, Patrycja Pudysiak oraz Krystian Galiński. Dodatkowe wyróżnienie dla najlepszej aktorki otrzymała odgrywająca rolę Magdy Gessler  - Joanna Brylewska.

Drugie miejsce przypadło zespołowi z Kórnika za scenkę „Farmer`s looking for a wife”, czyli  „Rolnik szuka żony”, w której wspaniale zagrali Zuzanna Schlecht, Agnieszka Wlazły, Małgorzata Tomczak, Jan Buszkiewicz oraz Mateusz Marczak. Na trzecim miejscu uplasował się zespół z Robakowa w doskonałej odsłonie bajki Czerwony Kapturek w składzie: Sara Pytlewska , Szymon Paterski,  Jakub Ciszewski i Marcin Kłos.

W ostatniej kategorii –film bezkonkurencyjni okazali się gimnazjaliści z Puszczykowa, którzy zajęli kolejno pierwsze miejsce (Jolanta Molińska i Bartosz Roszak) oraz drugie (Karolina Jańczak i Wiktor Maryniak). Teledyski do piosenek w ich wykonaniu były bardzo profesjonalne. Trzecie miejsce zajęły gimnazjalistki z Kórnika- Paulina Arkit, Małgorzata Świerczyńska oraz Małgorzata Tomczak.

Po rozdaniu nagród, wspólnym zdjęciu wszyscy udali się na pizzę. Dzień festiwalowy przeminął szybko, a my już nie możemy się doczekać następnego VII festiwalu.

Anna Żurawska