Pomoc dla schroniska w Gaju

 

Uczniowie naszego Gimnazjum po raz kolejny okazali swoja wrażliwość na krzywdę zwierząt. Przeprowadziliśmy w szkole zbiórkę karmy, koców, zabawek, smyczy itp. Otrzymane rzeczy trafiły do psiaków ze schroniska w Gaju k/Śremu.

            W sobotę 9 maja 2015 odwiedziliśmy naszych czworonożnych przyjaciół. Opiekunom przekazaliśmy zebrane przez nas produkty. Na tym nasza pomoc się nie zakończyła! Tak, jak zawsze, kiedy jesteśmy w Gaju, zabraliśmy psy na długie spacery. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy.

Apelujemy do wszystkich nauczycieli, uczniów i waszych rodzin – POMAGAJCIE – bo naprawdę warto!

Można zorganizować zbiórkę darów na rodzinnej imprezie lub w pracy, szkole. Można zaadoptować wirtualnie lub wspólnie z przyjaciółmi któregoś z podopiecznych ze schroniska. Można stać się domem tymczasowym, w którym do czasu znalezienia domu stałego, mogłyby mieszkać psy i koty, które z różnych powodów nie powinny być w schronisku. Można też po prostu wybrać się do schroniska i wyjść na spacer z psiakami lub wziąć udział w  akcji Przyjdź się przytul - „bo… psiaki tego potrzebują, a Ty – potrzebujesz tego nie mniej niż one. Dotyk uczy, dotyk leczy, dotyk cieszy. W ramach akcji i warsztatów Przyjdź się przytul odwiedzający uczą się bliskości, uczą się dawać i brać, uczą się odpowiedzialności. Dołącz, przyjdź się przytul w Gaju!” (http://drlucy.pl/przyjdz-sie-przytul/).

 

Wiktoria Zielska

M.W.