WIZYTA PIŁKARZY LECHA POZNAŃ

 

 

W ramach akcji „Gimnazjaliści na Kolejorza”, którą Lech Poznań zorganizował na INEA Stadionie podczas meczu Lech – Korona, wzięliśmy udział w konkursie i podzieliliśmy się przeżyciami z wizyty na meczu. Zwyciężyliśmy! Szkoła poza publikacją filmiku, na którym były pokazane nasze przygotowania do tego spotkania otrzymała jeszcze jedną nagrodę – odwiedziny poznańskich piłkarzy.

            Do wizyty piłkarzy w murach naszego Gimnazjum musieliśmy się odpowiednio przygotować. Zawiesiliśmy nasze transparenty, które wykorzystujemy podczas kibicowania na meczach, zawiesiliśmy gazetkę ze zdjęciami z naszych wyjazdów na Kolejorza, ubraliśmy się w niebiesko-białe barwy.

Spotkanie z zawodnikami było bardzo udane i przyciągnęło wielu uczniów, którzy na co dzień dopingują Kolejorza z trybun przy Bułgarskiej.

Na początku wizyty uczniowie wspólnie zaintonowali „W grodzie Przemysława”, które głośno rozbrzmiało w całej sali. Otrzymaliśmy również wraz z biletami zaproszenie na mecz Lecha z Pogonią Szczecin. W czasie pobytu piłkarzy w naszej szkole mogliśmy zapytać ich o grę w drużynie, o trenerów z którymi pracowało lub pracuje im się najciekawiej, o kolegów z boiska z którymi najlepiej się rozumieją, o gole które zapadały im w pamięci – innych lub ich własne. Chcieliśmy też wiedzieć, co się stało w poprzednim meczu Lecha z Jagiellonią i dlaczego przegrali w tak ważnym momencie rundy finałowej. Byliśmy też ciekawi jak piłkarze radzili sobie w szkole. Dowiedzieliśmy się m.in. że ulubionym przedmiotem Kaspra Hamalainena była… historia. Pani Wytrzyszczak z pewnością się ucieszyła :)

Po wspólnej rozmowie próbowaliśmy zmotywować przybyłych lechitów do walki o Mistrzostwo Polski. Już niebawem będziemy mogli dalej ich dopingować z trybun przy Bułgarskiej na meczu z Pogonią!

Weronika Woźniak