Rekolekcje Wielkopostne 2015

 W dniach 23-25 marca 2015 roku odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszego Gimnazjum. Na spotkania chodziliśmy do kościoła pw. Wszystkich Świętych w Kórniku. Rekolekcje prowadzili panowie Maciej i Michał.

Opowiadali o swoim życiu. Każdy z nich miał trudne momenty, w których myślał, że Boga nie ma. Musieli upaść bardzo nisko, żeby przekonać się, że Bóg istnieje i nas kocha, wyprowadza ze zła, pomoże pokonać nałóg  tylko trzeba Mu zaufać. Rozmawiali z nami o satanizmie, jak łatwo znaleźć się pod wpływem złych mocy i jak się przed nimi bronić. Oglądaliśmy fragmenty filmów o osobach opętanych i egzorcyzmach. Temat był bardzo poruszający.

 Pierwszego dnia oddaliśmy się Bogu pod opiekę kładąc kartki z imionami do Tabernakulum.

Drugiego dnia wyszliśmy z kościoła na rynek z Panem Jezusem.

Trzeciego dnia po Mszy Św. Mogliśmy doświadczyć spoczynku w Duchu Świętym. Niektórzy poczuli to dosłownie mdlejąc, niektórzy płacząc, ale na każdym z nas wywołało to ogromne wrażenie.

Nasz ksiądz proboszcz organizując te rekolekcje trafił w dziesiątkę. Zainteresowanie tematami nauk było ogromne, a atmosfera swobodna. Każdy z tych spotkań wyniósł bardzo wiele, nawet jeśli nie zdaje sobie z tego do końca sprawy.

Rafał Majchrzak klasa Ic

 

W dniach 23, 24, 25 marca 2015 roku dla uczniów Gimnazjum, odbyły się rekolekcje wielkopostne prowadzone w kórnickim kościele, przez rekolekcjonistę-p. Macieja (w drugim i trzecim dniu również przez p. Michała). W pierwszy dzień rekolekcji po zbiórce przed szkołą i przemarszu do kościoła, rozpoczęliśmy rekolekcje. Tematyką dnia pierwszego było „Świadectwo Życia”. Pan Maciej, który głosił naukę rekolekcyjną, opowiadał o swoim życiu i działaniu w nim Boga. Powiedział nam również, że był silnie uzależniony od komputera, pornografii itp. Z tych wszystkich nałogów, udał mu się wyjść dzięki Panu Bogu. Pod koniec pierwszego dnia, wszyscy dostaliśmy karteczki, na których wpisywaliśmy swoje imię, a następnie każdy z nas po kolei zaniósł tę karteczkę ze swoim imieniem do Tabernakulum. Było to dla mnie niesamowite przeżycie, ponieważ nigdy nie byłam tak blisko ołtarza. Byłam szczęśliwa, że p. Maciej wymyślił coś takiego. Później odbyło się spotkanie przeznaczone tylko dla dziewcząt. Drugi dzień rekolekcji rozpoczęliśmy podobnie jak pierwszy. Tematyką dnia drugiego było „ Współczesne zagrożenia duchowe”. Razem z p. Maciejem rekolekcje prowadził p. Michał. On również opowiadał o swoim życiu i działaniu w nim Boga. Potem oglądaliśmy film, a tego dnia była również okazja do spowiedzi świętej. Następnie razem z wszystkimi uczniami, rekolekcjonistami oraz ks. Maciejem wyszliśmy przed kościół razem z Panem Jezusem. Następnie w chwili ciszy pomodliliśmy się, a także wspólnie chwyciliśmy się za ręce. Później chłopcy wrócili do kościoła, na spotkanie przeznaczone tylko dla nich. Trzeci dzień rekolekcji również rozpoczęliśmy tak samo jak pierwszy i drugi. Tematyką dnia trzeciego było „Żywy Bóg. Działanie Ducha Św.” Najpierw odbyła się Msza św. Odprawiana przez ks. Proboszcza Grzegorza. W tym czasie była okazja do spowiedzi św. Po Mszy niektórzy uczniowie z naszego Gimnazjum złożyli podziękowania dla rekolekcjonistów. Następnie było nabożeństwo Uwielbienia i Błogosławieństwo, podczas którego działał Duch Święty. Wiele osób skorzystało z Błogosławieństwa i „zemdlało” na parę sekund, a nawet na kilka lub kilkanaście minut. Następnie wszyscy mogli wrócić do swoich domów. Myślę, że były to jedne z najbardziej ciekawych i pouczających rekolekcji, w jakich uczestniczyłam. Rzadko zdarzały się momenty monotonne i nudne. Zarówno p. Maciej jak i p. Michał, włożyli bardzo dużo pracy w przygotowanie całych rekolekcji. Wymagało to wysiłku i poświęcenia czasu z ich strony. Podczas trwania rekolekcji, wykazali się cierpliwością i wyrozumiałością wobec nas. Każdy z nich wpoił nam bardzo przydatną wiedzę o Panu Bogu, z której na pewno w przyszłości  postaram się skorzystać.    

 

Dominika Kuś kl. Id