Uczniowie przeciwko dopalaczom

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podsumowali konkurs w ramach realizowanego projektu pod nazwą „Dopalacze niszczą życie”. W konkursie udział wzięło 83 uczniów z 46 szkół. Nadesłano łącznie 36 plakatów oraz 11 spotów.

  

Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu na etapie powiatowym  odbyła się 14 kwietnia br. w Multikinie 51 w Poznaniu. Nagrody uczniom wręczał Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, Zastępca Dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania Michał Lemański oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa  i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Poznaniu Paweł Kurosz.

Laureatów konkursu wyłonili policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, pracownik Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Poznaniu, Toksykolog ze Szpitala im. Franciszka Raszei dr. Eryk Matuszkiewicz, przedstawiciel Starostwa Powiatowego Dariusz Fleischer, przedstawiciel Urzędu Miasta Poznania Grzegorz Polak oraz nauczycielka sztuki Małgorzata Sklepik.

Konkurs przeznaczony był dla młodzieży w wieku gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym. Forma pracy była określona jako przygotowanie plakatu lub spotu na temat przeciwdziałania zażywania dopalaczy. Do konkursu przystąpiło 83 uczniów z 46 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Poznania i powiatu poznańskiego. Uczestnicy przygotowali prace indywidualne, jak i zespołowe. Do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu uczniowie nadesłali łącznie 36 prac plastycznych oraz 11 spotów. Teraz praca plastyczna laureatów pierwszego miejsca jak i spot zostaną przekazane do organizatorów konkursu - Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, gdzie odbędzie się kolejny etap konkursu na poziomie wojewódzkim

Laureaci konkursu oraz uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu oraz Urząd Miasta Poznania. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy!

Autor: Patrycja Banaszak  

Naszą szkołę reprezentowała Martyna Boguszyńska z klasy 3c, która otrzymała wyróżnienie za plakat.