VII FESTIWAL JĘZYKA ANGIELSKIEGO Kórnik 2016    

 

2 czerwca 2016 roku o godzinie 9.00 w kórnickiej sali OSP rozpoczął się VII Festiwal Języka Angielskiego. Uczestnicy ze szkół gimnazjalnych w Robakowie, Puszczykowie, Krzykosach i Kórniku zmagali się w czterech konkurencjach: piosenka, wiersz, scenka i film. Uroczystego otwarcia festiwalu dokonały wicedyrektor Gimnazjum im. Władysława hr. Zamoyskiego pani Irena Zając oraz nauczycielka języka angielskiego i organizatorka festiwalu pani Anna Żurawska.  Na festiwal przybyły zaangażowane w projekt nauczycielki: pani Elżbieta Drótkowska - Klessa z Gimnazjum z Robakowa, p. Joanna Szternel z Zespołu Szkół w Krzykosach, p. Katarzyna Mroczek z Gimnazjum nr 1 z Puszczykowa oraz p. Magdalena Woźniak z Gimnazjum z Kórnika. Uczestników w poszczególnych konkurencjach zapowiadały Martyna Michalska i Marta Kaźmierczak.

Pierwszą z nich była piosenka, w której zwycięstwo odniósł Kacper Zieleniak z Robakowa, wyśpiewując przebój Adele. Drugie  miejsce zajęły Weronika Krzysztofiak z Gimnazjum w Krzykosach i Joanna Brylewska z Kórnika. Na III miejscu uplasowały się Weronika Wojda z Puszczykowa i Eliza Dziuba z Krzykosów.

W drugiej kategorii, czyli w wierszu konkurencję zdeklasowali gimnazjaliści z Kórnika. I miejsce zajął Krystian Galiński w wierszu „ I love me”.  Tuż za nim, na drugim miejscu znalazła się Patrycja Pudysiak. Na najniższym stopniu podium  znalazły się ex aequo Julia Frankiewicz z Robakowa oraz Julia Zielazek z Kórnika.

W kategorii film uczniowie przygotowali produkcje na bardzo wysokim poziomie. Jednak najlepsze okazało się dzieło uczniów z klasy I C z Kórnika pt.”Gwiezdne wojny - Przebudzenie mocy”. Na drugim miejscu znalazła się klasa II C z Kórnika. Na III stopniu podium znalazł się film z grupy artystycznej z Robakowa.

Ostatnią z konkurencji była scenka. Tę konkurencję po raz drugi wygrali aktorzy z klasy III C z Kórnika w składzie: Joanna Brylewska, Magdalena Cychnerska, Magdalena Marczak, Patrycja Pudysiak i Marta Kaźmierczak. II miejsce zajęła scenka z Gimnazjum w Robakowie. Na III miejscu znalazła się scena uczniów z klasy I C z Kórnika.

W przerwach mogliśmy nacieszyć podniebienia wypiekami podawanymi przez nasze koleżanki: Martynę Boguszyńską i Mariannę Borską. A na koniec wszystkich czekała niespodzianka – wspólny posiłek w restauracji  Ventus, gdzie gimnazjaliści mogli się wymienić wrażeniami po występach.

Co roku festiwal jest okazją do zabawy językiem angielskim, integracji międzyszkolnej oraz pochwalenia się swoimi talentami. Dziękujemy wszystkim za udział w festiwalu i do zobaczenia za rok!

Patrycja Pudysiak,  Martyna Michalska,  Marta Kaźmierczak,  Krystian Galiński