EUROWEEK

 

Euroweek to niezapomniane przeżycie. Teraz stało się ono udziałem  młodzieży Kórnickiego Gimnazjum, która wyruszyła do Długopola Dolnego w dniach 5-9 października 2016r.

Ta wyprawa była nietypowa, bo pojechaliśmy na nią wraz z zaprzyjaźnionym Gimnazjum z Robakowa. Pod opieką naszych anglistek pań Magdaleny Woźniak i Anny Żurawskiej i świetnego kierowcy pana Zbigniewa Matuszczaka  dotarliśmy w rejony Bystrzycy Kłodzkiej.

A na miejscu czas wypełniony był  przez wolontariuszy z Indii, Etiopii, Białorusi, Meksyku, Chin i Łotwy. Współpracowaliśmy z 2 szkołami – my Kórnik wraz z Robakowem i Kobierzycami.

Wypełniając zadania powierzone nam przez wolontariuszy, szlifowaliśmy znajomość języka angielskiego, bawiąc się przy tym doskonale. Poznawaliśmy kulturę i obyczaje krajów, z których pochodzili nasi opiekunowie. Nie brakowało tu też prac w grupach, tworzenia własnych krótkich filmów, czy też tzw. "Mission Impossible", która polegała na kreatywnym wykonaniu różnych ciekawych zadań poprzez taniec, rysunek, pokazy mody, itp. 

Pierwszego dnia pobytu każdy z uczestników wrzucił do pudełka karteczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem, po czym odbyło się losowanie swojego "Secret Friend",  któremu należało sprawić drobny upominek i wręczyć go w ostatnim dniu Euroweeku. 

W wolnym czasie zwiedziliśmy Muzeum Filumenistyczne znajdujące się w Bystrzycy Kłodzkiej, a wieczorami bawiliśmy się na dyskotekach.  Przez cały czas panowała iście angielska atmosfera. Nawet wychodząc poza ośrodek, chciało się mówić po angielsku. 

Podsumowując: Euroweek to coś wspaniałego. Poznaliśmy świetnych kolegów i koleżanki, pogadaliśmy po angielsku i  dobrze się bawiliśmy. Naprawdę, żal było odjeżdżać. ;(

Julia Zielazek