Władysie na Jarmarku Świętojańskim w Poznaniu

18 czerwca 2017r.

 

W upalną niedzielę 18 czerwca dwie grupy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej pod kierownictwem dyrektora KOK-u pana Sławomira Animuckiego, pani Krystyny Polachowskiej i pana Bartosza Gzyla prezentowały się na poznańskim rynku w ramach Jarmarku Świętojańskiego 2017.

 

Jako pierwsza wystąpiła grupa dziecięco-młodzieżowa z programem kaszubskim, a po krótkiej przerwie grupa gimnazjalna z programem opoczyńskim. Krótko historię Zespołu przedstawił pan Sławomir Animucki, podkreślając ogromny trud pracy kierownictwa Zespołu i jego tancerzy w budowaniu dziewięcioletniej już historii Zespołu.
Zgromadzona publiczność przyjęła Władysie bardzo serdecznie, nagradzając dzieci i młodzież brawami. Mieszkańcy Poznania i turyści docenili zarówno śpiew i taniec, jak i przepiękne nowe stroje fotografując młodych artystów i pozując z nimi do wspólnych zdjęć już po występie. Dla niektórych tancerzy była to premiera, dlatego trema była trochę większa niż zwykle.

Pokaz wypadł pięknie, atmosfera była bardzo sympatyczna, a członkowie Zespołu Władysie  myślą już o następnym występie, tym razem w Kórniku podczas Kórnickich Wianków 24 czerwca, które będą również zakończeniem Roku Artystycznego 2016/2017 w KOK-u. Serdecznie zapraszamy, szczegóły na plakatach.

K. S.