Kórnickie Smaki

występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej WŁADYSIE

 

6 i 7 maja grupa gimnazjalna Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej WŁADYSIE z Gimnazjum w Kórniku, działająca pod patronatem KOK-u, występowała podczas imprezy „Kórnickie Smaki” organizowanej przez Fundację Zakłady Kórnickie i Urząd Miejski.

Przygotowania do występu, polegające na przypomnieniu zeszłorocznego programu z okresu Księstwa Warszawskiego, rozpoczęliśmy już o 9.00 w sobotę. Próbę pod kierownictwem pana Bartosza Gzyla mieliśmy okazję odbyć w profesjonalnie do tego celu urządzonej sali tanecznej SenSual Dance&Fitnes naprzeciwko Banku Spółdzielczego w Kórniku. Dzięki uprzejmości właścicieli lokalu w pięknej sali z lustrami opracowaliśmy program na niedzielny występ. Tancerze dali z siebie wszystko zarówno podczas próby, jak i pokazów. W sobotę przyszło nam zmagać się drobnym deszczem, natomiast w niedzielę z zaciągniętym chmurami niebem i zimnem. W sobotę podziwialiśmy kataryniarza, artystów szkicujących kamienice rynku w Kórniku, sprzęty i prace wykonywane w Szkole Domowej Pracy Kobiet, pokazy kulinarne. W niedzielę natomiast powitaliśmy pod ratuszem patrona naszej szkoły – Władysława hrabiego Zamoyskiego z matką - Generałową Jadwigą Zamoyską i dziadkiem – Tytusem  Działyńskim. Przybywający z zaświatów goście pytali o sposób zarządzania ich schedą na terenie Kórnika.

Wszyscy zgromadzeni z ogromną przyjemnością wysłuchali recitalu Oli Idkowskiej, o której Hrabiostwo już słyszeli w niebie. Tuż po występie Oli, Władysie zaprezentowały poloneza i polkę z programu. Dużym wyzwaniem dla tancerzy Zespołu był polonez na tafli rynku z udziałem zgromadzonej publiczności, ale dzięki serdecznym słowom zachęty ze strony Władysława hrabiego Zamoyskiego staropolski chodzony do muzyki Wojciecha Kilara z „Pana Tadeusza” udał się wspaniale, przynosząc kórniczanom i gościom sporo radości. Nieco rozgrzani pokazem tancerze Zespołu Władysie pozowali z samym Hrabią i jego rodziną do pamiątkowego zdjęcia. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w imprezie Kórnickie Smaki.

Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej

Władysie wraz z opiekunem: K. Sibilską

 Kórnickie Smaki okiem Weroniki Baszyńskiej=>