Apel z okazji święta Niepodległości

11 listopada  obchodzimy Święto Niepodległości. Upamiętnia ono odzyskanie przez Polskę wolności po 123 latach niewoli. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoja kulturę, język, obyczaje. Ale dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane.

W tym dniu mają miejsce liczne działania o charakterze patriotycznym, np. uroczysta zmiana  warty, wojskowe defilady. Rozbrzmiewa „Mazurek Dąbrowskiego” i inne pieśni patriotyczne. Na domach i ulicach powiewają biało-czerwone flagi. Tego dnia przygotowujemy akademie szkolne i wspominamy odważnych bohaterów, którym nasza Ojczyzna zawdzięcza niepodległość. 

My także, z tej okazji przygotowaliśmy uroczysty apel dla klas 7 Szkoły Podstawowej i klas 2 i 3 oddziałów gimnazjalnych przygotowany przez p. Magdalenę Wytrzyszczak i p. Katarzynę Fludrę. Miał on na celu przypomnieć najważniejsze daty, wydarzenia, postacie, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

M.W.