Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy 08 XI 2017r.

 

W dniu 08 listopada 2017 roku uczniowie klas V, VI, VII oraz 2c (oddział gimnazjalny) naszej szkoły wraz z opiekunami: panią Dorotą Przybylską, panią Justyną Wagner wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik oraz spacer po mieście   i obejrzenie zabytków stolicy.

Pierwszym punktem programu była wycieczka piesza po mieście. Zaczęliśmy ją od Placu Zamkowego, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Zamek Królewski – niegdyś rezydencja królów i siedziba Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów – obecnie muzeum, ośrodek edukacji, kultury i sztuki, miejsce ważnych uroczystości państwowych. Zaszczytne miejsce na Placu Zamkowym zajmuje Kolumna Zygmunta. Jest to najstarszy i najwyższy świecki pomnik w Warszawie, wzniesiony w 1644 roku z inicjatywy króla Władysława IV na cześć Zygmunta III Wazy.

 

http://sp.poniatowa.pl/galerie2/Warszawa2013/thumbnails/p1010103.jpg

Z Placu Zamkowego udaliśmy się jedną z najbardziej znanych ulic stolicy, kryjącej w sobie wiele zabytków - Krakowskie Przedmieście. Po drodze mijaliśmy: Kościół św. Anny, Pałac Prezydencki ze stojącym na dziedzińcu pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego, Hotel Bristol, Kościół Wizytek, Gmachy Uniwersytetu Warszawskiego

Następnie przeszliśmy na Plac Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza mieliśmy okazję zobaczyć, jak odbywa się zmiana warty.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając przez 3 godziny obiekt w grupach, mogliśmy nie tylko oglądać,    ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Uczestniczyliśmy w seansie interaktywnym w planetarium, podczas którego poznaliśmy pracę astronautów. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.  Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie

http://sp.poniatowa.pl/galerie2/Warszawa2013/images/p1010196.jpg

Podobny obraz

Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy do Kórnika.                                     

Opracowała: J. Wagner