***

ROK SZKOLNY 2016/2017 Z ZESPOŁEM WŁADYSIE

WRZESIEŃ

1.     We wrześniu 2016 r. została przeprowadzona rekrutacja do szkolnego zespołu, nasze szeregi zasiliło kilkoro uczniów z klas pierwszych i drugich Gimnazjum i zostało trzech absolwentów.

2.     Po rekrutacji do Zespołu kierownictwo artystyczne oceniło możliwości taneczne i wokalne tancerzy i podjęło decyzję o opracowaniu nowego programu z Opoczna. Podczas prób tancerze zaczęli ćwiczyć kroki kujawiaka i oberka.

3.     20 września dowiedzieliśmy się o otrzymanym z Fundacji PKO Bank Polski dofinansowaniu, o które zabiegaliśmy od końca lipca.

4.     23.09. Zespół występował w Domu Seniora w Jarosławcu, prowadzonym przez Fundację Zakłady Kórnickie, sprawiając wiele radości Pensjonariuszom.

 

PAŹDZIERNIK

1.     W połowie października wyjechaliśmy na trzydniowe warsztaty do Jachranki, by pod czujnym okiem pana Dariusza Skrzydlewskiego – choreografa z Wieliszewa, ćwiczyć i tworzyć program opoczyński.

2.     24.10. w ramach promocji Zespołu i z myślą przyszłorocznym naborze przygotowaliśmy lekcję pokazową dla uczniów 5 i 6 klas Szkoły Podstawowej w Kórniku poświęconą polskim tańcom narodowym.

 

***

NOWY ROK ZMAGAŃ SZKOLNEGO ZESPOŁU WOKALNO-TANECZNEGO WŁADYSIE

 

Grupa liczy około 20 osób. We wszystkich widać pasję. Na próbach jest bardzo miła i przyjazna atmosfera. Na początku wszyscy śpiewają piosenki z podziałem na chłopców i dziewczynki, na głosy oraz w kanonie. Następnie jest krótka rozgrzewka i próba tańca – obecnie tancerze poznają kroki mazura. 

Próby są organizowane raz w tygodniu w środy i prowadzone przez panią Krystynę Polachowską i pana Bartosza Gzyl. Zespół prowadzi nabór tancerzy na nowy rok szkolny 2016/2017.

Weronika Baszyńska

kl 3D

 

***

WYSTĘP PODCZAS IMPREZY
KÓRNICKIE SMAKI  maj 2017 zobacz więcej=>

 

***

WYSTĘP PODCZAS JARMARKU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO W POZNANIU

18 CZERWCA 2017 zobacz więcej=>