ROZDZIAŁ IV Jak długo działamy?

1.      Nasze zainteresowanie tańcem narodziło się podczas przygotowań do apelu z okazji rocznicy zakończenie Powstania Wielkopolskiego w lu­tym 2015 roku.

2.      Do czerwca 2015 przygotowaliśmy pod opieką pani Magdaleny Wytrzyszczak 3 pokazy poloneza na użytek szkolnych uroczystości, świetnie się przy tym bawiąc.

3.      8 maja 2015 r. odbyły się pierwsze zajęcia taneczne z instruktorem panem Bartoszem Gzylem.

4.      W maju 2015 odbył pokaz walca na Podzamczu w Kórniku (można go obejrzeć zobaczyć wklepując tytuł Romantycz­ne spotkania z Białą Damą).

5.      Od września 2015 regularnie raz w tygodniu odbywają się zajęcia taneczne w Gimnazjum. Zajęcia śpiewu prowadzi pani Krystyna Pola­chowska, współtworzony przez nas projekt to Księstwo Warszawskie, które istniało jako namiastka wolnej Polski w latach 1807-1815.

6.      Dwa razy byliśmy na warsztatach tanecznych w Jachrance.

7.      Wiosną tego roku przygotowywaliśmy nagranie materiału muzycznego do tańczonego przez nas programu.

8.      Dyrekcja szkoły wyposażyła zespół w przepiękne stroje z epoki, których twórcą jest pan Bartosz Gzyl.

9.      Nasz premierowy koncert odbyła się 27.04.2016 roku w KCRiS Oaza w Kórniku (można znaleźć w Internecie wpisując Kórnik – Władysie).

10.  Przez następny miesiąc trwały przygotowania i szlifowanie formy przed występem podczas XXIII Kórnickich Spotkań z Białą Damą, który to występ miał miejsce 21.05.2016 roku (też można obejrzeć ten pokaz w Internecie).

11.  Kolejnym wyzwaniem stało się dla nas zaproszenie do udziału w PARAFIADZIE, dn. 19.06.2016 roku, podczas której tańczyliśmy do monumentalnego poloneza – pieśni skomponowanej na rocznicę 1050-lecia Chrztu Polski „Gdzie chrzest, tam nadzieja”, której słowa napisali Helena Abbe i Leopold Twardowski, a muzykę Leopold Twardowski. Prowadzący zespół przystosowali układ choreograficzny tańczonego przez nas poloneza i mogliśmy wystąpić. Udało nam się zrobić piękne zdjęcia przy Kórnickiej Kolegiacie.

12.  Zakończenie tanecznego roku szkolnego odbyło się w KOK-u 21.06.2016 roku próbą do Dożynek 2016, podczas których wystąpią oba zespoły. Później była strefa kibica, bo polska reprezentacja rozgrywała mecz ze Szwajcarami (cieszymy się do dziś zwycięstwem), wspólna Belgijka w przerwie meczu, grill i poczęstunek pod chmurką oraz rozmowy, projekty, marzenia dotyczące dalszej pracy, w nowym roku szkolnym 2016/2017.